ingildsen.com

Copyright © All Rights Reserved

TENNIS EVENTS FOR U10+U12

primært for grøn bold spillere i årgang 2003-2007

GRØN BOLD 07/03

Vindere i Ølstykke

A rækken

Guld Zoe Helle Du Pasnier Jensen, 2005, B93

Sølv Dicte Ingildsen, 2005, HIK

Resultater >>klik her<<

 

GRØN BOLD 14/02

Vindere i Ølstykke

A rækken

Guld Dicte Ingildsen, 2005, HIK

Sølv Zoe Helle Du Pasnier Jensen, 2005, B93

 

B rækken

Guld Conrad Schat-Holm, 2005, HIK

Sølv Lucca Ingildsen, 2007, HIK

 

Resultater >>klik her<<

 

GRØN BOLD 07/02

Vindere i Ølstykke

A rækken

Guld Yakup Uzunel, 2005, Farum

Sølv Lucas Ramm-Larsen, 2005, Gentofte

 

B rækken

Guld Edith Rasmussen 2005, HIK

Sølv Lucca Ingildsen, 2007, HIK

 

Resultater >>klik her<<

 

GRØN BOLD 18/01

Vindere i Ølstykke

A rækken

Guld Ophelia Ruus, 2006, HIK

Sølv Filipa Olsen, 2004, Skovshoved

 

Resultater >>klik her<<

 

GRØN BOLD 02/01

Vindere i Ølstykke

A rækken

Guld Zoe Helle Du Pasnier Jensen, 2005, B93

Sølv Kaspar Thiesen, 2005, KB

 

B rækken

Guld Oliver Steines, 2006, KB

Sølv Lucca Ingildsen, 2007, HIK

 

Resultater >>klik her<<

 

GRØN BOLD 27/12

Vindere i Køge

 

A rækken

Guld Caroline Lindahl, 2004, HIK

Sølv Zoe Helle Du Pasnier Jensen, 2005, B93

 

B rækken

Guld Felicia Damm Nielsen, 2006, Kolding

Sølv Lucca Ingildsen, 2007, HIK

 

Alle resultater kan ses her >>klik her<<

 

GRØN BOLD 13/12

Vindere i Ølstykke

 

A rækken

Guld Nicolas Borgsten, 2005, Farum

Sølv Dicte Ingildsen, 2005, HIK

 

B rækken

Guld Lucca Ingildsen 2007, HIK

Sølv Edith Rasmussen 2005, HIK

 

C rækken

Gustav Springborg, 2004, Espergærde

Sølv Elias Valeur, 2004, Gentofte

 

Alle resultater kan ses her >>klik her<<

 

GRØN BOLD 07/12

Vindere i Køge

 

A rækken

Guld Zoe Helle Du Pasnier Jensen, 2005, B93

Sølv Frederikke Birn, 2004, Hillerød

 

 

B rækken

Guld Rebecca Mortensen, 2005, Køge

Sølv Edith Rasmussen, 2005, HIK

 

Alle resultater kan ses her >>klik her<<

 

 

 

GRØN BOLD 30/11

Vindere i Ølstykke

 

A rækken

Guld Frederikke Birn, 2004, Hillerød

Sølv Yakup Uzunel, 2005, Farum

 

B rækken

Guld Anna Tang, 2004, Allerød

Sølv Frederik Couve, 2004, B93

 

C rækken

Guld Ophelia Ruus, 2006, HIK

Sølv Edith Rasmussen, 2005, HIK

 

Alle resultater kan ses her >>klik her<<

 

Tilmelding - skriv til selma@ingildsen.com - også hvis du vil på venteliste til en af turneringerne

MASTER STÆVNE 28/03

i Ølstykke

 

 

 

Dicte Ingildsen fører ranglisten som giver adgang til masterstævne med andre 16 deltagere om gigant pokal, hvor vinderen vil kunne kalde sig uofficiel grøn bold mester i Danmark -

 

se stillingen her >>klik her<<

 

Der er også gigant pokal til spilleren der har optjent flest point ved alle stævner

GRØN BOLD STÆVNER

30/11-14 Ølstykke (ingen ledige pladser)

07/12-14 Køge (ingen ledige pladser)

13/12-14 Ølstykke (ingen ledige pladser)

27/12-14 Køge (ingen ledige pladser)

02/01-15 Ølstykke (ingen ledge pladser)

18/01-15 Ølstykke (Ingen ledige pladser)

07/02-15 Ølstykke (ingen ledige pladser)

14/02-15 Ølstykke (ingen ledige pladser)

07/03-15 Køge (ingen ledige pladser)

28/03-15 Ølstykke (Master stævne)

 

Køge Gebyr DKK 200,-

Ølstykke Gebyr DKK 300,-